driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Motocykle

Najszybsze motocykle na świecie

Najszybsze motocykle na świecie

Motocykle są bardzo popularne pośród ludzi. Są cenione także w Polsce. Miłośnicy jednośladów zastanawiają się, jakie są najszybsze motocykle. Są to bardzo drogie modele, które są cenione na całym świecie. Warto dowiedzieć się, jakie są najszybsze motocykle.

Demony prędkości

Warto zaznaczyć, że niektóre modele mogą przekroczyć 300 km/h, jednakże producenci jednośladów stwierdzili, iż nie jest to dobry kierunek, w jakim idzie rozwój motorów. Okazuje się, że superszybkie motocykle są nadal produkowane. Zawiązana jest jednak niepisana umowa, która ogranicza prędkość nowych maszyn do 299 km/h. Celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników takich maszyn. Jednakże ograniczenie prędkości jest jednym, a trzeba do tego doliczyć przyśpieszenie, które co roku jest zwiększane w takich maszynach. Produkowane są takie modele, w których licznik zamyka się na 299 km/h, jednakże czas, z jakim osiągają taką prędkość, przyprawia o zawroty głowy. Najczęściej nie są to jednak seryjnie produkowane maszyny. Jednakże warto skupić się w tym przypadku na wielkoseryjnych modelach, które cechują się nieprawdopodobnym przyspieszeniem. W tym miejscu zostaną pomięte motocykle, które nie są produkowane masowo.

Szybki motocykl

Bardzo szybki jest motocykl Bimota YB 8 Furnano. Był on produkowany w latach 90. XX wieku. Okazuje się, że ten producent z Włoch wyspecjalizował się w produkcji maszyn wyścigowych. Stosowane były silniki innych producentów między innymi Suzuki, Yamahy, a także Kawasaki. Ten producent nawiązał współpracę również z popularną marką samochodową. Mowa tutaj o Lamborghini. Dlatego nic dziwnego, że ten motocykl przez wiele lat był jednym z najszybszych masowo produkowanych na całym świecie. Inną bardzo szybką maszyną jest BMW S 1000 RR. Jest to prawdziwy demon prędkości, który jest ceniony również w Polsce. Okazuje się, że ta sportowa maszyna może przyprawić o zawroty głowy każdego użytkownika. Ten motocykl produkowany jest seryjnie od 2009 roku. Cechuje się nieprawdopodobnym przyspieszeniem. Jeżeli mowa o najszybszych motocyklach, nie wolno zapomnieć o nim.

Jakie są najszybsze motocykle świata?

Innym demonem prędkości jest Ducati Panigale V4 R. Mowa tutaj o motocyklu wyścigowym, który został dopuszczony do ruchu drogowego. Jest on popularny w wielu krajach. Warto zaznaczyć, że w czasie opracowania pakietu aerodynamicznego w V4 wziął udział dział wyścigowy tego producenta. Mowa tutaj o Ducati Corse. Jest to piekielna maszyna, która pochodzi z Włoch. Jej przeznaczeniem jest przede wszystkim tor wyścigowy, jednakże można też jeździć po ulicach. Innym demonem prędkości w przypadku jednośladów jest zdecydowanie Kawasaki Ninja H2R. Mowa tutaj o urządzeniu, które ma pojemność silnika 998 CM3 o mocy 310 koni mechanicznych. Maksymalna prędkość to nawet 400 km/h. Ten demon prędkości jest do kupienia od wielu lat. Jednakże moc tej maszyny trzeba umieć okiełznać. Okazuje się, że ten model wyposażony jest w kompresor, który jeszcze przyspiesza pracę maszyny. Jest to zdecydowanie najszybszy motocykl świata, który został dopuszczony do seryjnej produkcji.

FACECI

Udostępnij

O autorze

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.