driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Przepisy drogowe

Nie zapłaciłeś za podróż autostradą e-Toll? Co należy zrobić?

Nie zapłaciłeś za podróż autostradą e-Toll? Co należy zrobić?

Ruch drogowy wymaga od kierowców nie tylko zasady bezpieczeństwa, ale także przestrzegania różnych zasad, w tym płatności za przejazd specjalistycznymi autostradami. W Polsce, jednym z systemów do zarządzania takimi płatnościami jest system e-Toll. Niekiedy jednak zdarza się, że termin na opłatę mija, a my pozostajemy dłużej niż spodziewaliśmy się na trasie. Co wówczas zrobić? Czy istnieje taki stan, w którym możemy zapłacić za podróż autostradą e-Toll dłużej niż trzy dni po przejeździe? Sprawdźmy!

Możliwość opłacenia autostrady e-Toll po terminie

Okazuje się, że system e-Toll przewiduje taką możliwość. Mimo że standardowy termin na opłacenie podróży autostradą to 72 godziny, nie oznacza to końca świata, jeśli przegapiliśmy ten moment. W systemie e-Toll istnieje możliwość uiszczenia opłaty również po tym terminie. Warto jednak pamiętać, że do opłaty zostanie doliczona dodatkowa opłata manipulacyjna. Jest to swego rodzaju „kara” za opóźnienie.

„Termin na opłacenie podróży autostradą to 72 godziny, ale w systemie e-Toll jest możliwość uiszczenia opłaty również po tym terminie.”

Jak uregulować opłatę za przejazd e-Toll po trzech dniach

Opłatę za przejazd autostradą e-Toll po trzech dniach można uregulować na kilka sposobów. Najlepiej jest to zrobić poprzez system e-Toll online, gdzie po podaniu odpowiednich danych (numeru rejestracyjnego pojazdu, daty i godziny przejazdu, rodzaju pojazdu) możemy dokonać przelewu elektronicznego. Pamiętajmy, by w tytule przelewu podać numer rejestracyjny naszego pojazdu i datę przejazdu autostradą.

Opłatę za przejazd autostradą e-Toll po trzech dniach można zapewne również uregulować w punktach obsługi klienta e-Toll. W tym wypadku jednak konieczne może być dostarczenie bardziej szczegółowych informacji o przejeździe i do okazać dowód wpłaty online.

Konsekwencje braku opłacenia opłaty autostradowej e-Toll w ciągu trzech dni

Brak opłacenia opłaty autostradowej e-Toll w ciągu trzech dni od przejazdu niestety wiąże się z konsekwencjami. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniano, do opłaty zostanie doliczona dodatkowa opłata manipulacyjna. Po drugie, jeżeli opłata nie zostanie uregulowana przez dłuższy czas, dług ten może zostać przekazany do firmy windykacyjnej, a to wiąże się z kolejnymi kosztami.

Należy pamiętać, że zasady e-Toll są zgodne z prawem i obowiązkowe do przestrzegania dla wszystkich kierowców. Nieterminowe opłacanie opłat autostradowych może mieć negatywny wpływ na naszą sytuację prawno-finansową.

„Brak opłacenia opłaty autostradowej e-Toll w ciągu trzech dni od przejazdu niestety wiąże się z konsekwencjami, takimi jak dodatkowe opłaty oraz ewentualne działania windykacyjne.”

Udostępnij

O autorze

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.