driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Samochody

Jak przewozić psa w samochodzie? Poradnik dla każdego!

Jak przewozić psa w samochodzie? Poradnik dla każdego!

Zwierzęta są częścią naszego życia. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby towarzyszyły nam w najważniejszych jego momentach. Czasami, aby było to możliwe, musimy przetransportować pupila samochodem. Wiele osób zastanawia się jak to zrobić, aby podróż dla naszego psa nie okazała się być niebezpieczna i stresująca. Niezbędna może stać się w takim przypadku własna wyobraźnia i odpowiedzialne podejście do tematu. Nie wiesz jak przewozić psa w samochodzie? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Prawo a pies w samochodzie

Szukając informacji na temat tego, jak przewozić czworonoga możemy się dość mocno zaskoczyć. Jak się okazuje w przepisach dotyczących ruchu drogowego, psa traktuje się materialnie. Oznacza to, że jeśli chcemy wiedzieć, jak go przewieźć musimy patrzeć na wytyczne odnośnie przewożenia rzeczy. Według tego zwierzę nie powinno w żaden sposób przeszkadzać Ci w trakcie prowadzenia pojazdu. W tym celu zabezpiecz go tak, aby ograniczyć jego możliwości poruszania się podczas podróży.

Możesz to zrobić, przypinając go lub wkładając w bezpieczne miejsce. Pod żadnym pozorem nie bierz pupila na kolana. Takie zachowanie sprawia, że stwarzasz niebezpieczeństwo zarówno dla siebie, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie bierz także przykładu z osób, które pozwalają psu trzymać głowę przez uchylone okno. Nie raz zdarzyło się, że taki psiak skorzystał z okazji i wyskoczył przez nie wprost pod koła przejeżdżającego obok pojazdu. 

Jak przewozić małego psa w samochodzie

Pies psu nierówny. Są zarówno małe, jak i duże czworonogi i warto wiedzieć, jak je odpowiednio zabezpieczyć i przewieźć z miejsca na miejsce. Niedużego pupila warto włożyć do transportera. Zadbajmy o to by miał on odpowiednią wielkość. Pies powinien móc się w nim swobodnie położyć i jednocześnie dobrze, aby nie był on za duży, by nie ślizgał się od ścianki do ścianki.

Na dnie transportera rozściel ulubiony kocyk pupila lub podkład, jeśli wiesz, że Twojemu psu może zdarzyć się wpadka w trakcie jazdy. Całość postaw w bezpieczne miejsce. Przypnij go pasami na tylnym lub przednim siedzeniu. Dobrą opcją jest też postawienie go na podłodze.

Średni pies w samochodzie

Średniej wielkości psa można spokojnie przypiąć specjalnymi pasami na tylnym siedzeniu. Pies powinien mieć na sobie przystosowane szelki. Obroża może stanowić dla niego ryzyko uduszenia się. Dla takich psów jest też dostępny odpowiedniego rozmiaru transporter, który zapewni właścicielowi właściwy przewóz jego czworonoga.

Jak przewozić dużego psa w samochodzie

Jak nietrudno się domyślić najgorzej jest przewozić pieska pokaźnych rozmiarów. Można go umieścić na tylnej kanapie, zabezpieczając przy tym odpowiednio tapicerkę. Minusem w tym przypadku jest fakt, że gdy pies siedzi, może on przysłaniać kierowcy widoczność w lusterku wstecznym. Psa można też przewozić w bagażniku, jeśli jest on wystarczająco dużych rozmiarów. Dla większych pupili można zamówić też specjalną klatkę. Tą następnie montujemy w samochodzie. To zapewnia psu bardzo bezpieczną i wygodną podróż.

Podróż zwłaszcza daleka może być dużym przeżyciem zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela. Postaraj się więc zapewnić mu takie warunki, by czuł się on komfortowo.

Udostępnij

O autorze

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.