driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Porady

Plakat – wizualna informacja

Plakat – wizualna informacja

Od ponad 30. lat żyjemy w kulturze wizualnej. Oznaką tego jest to, że zwykła grafika jest ważniejszym elementem informacji od tekstu. Jednakże plakat jest czymś co spaja jedno i drugie w kompletną całość i ukazuje w potencjał w przyszłych procesach informacyjnych.

Czym jest plakat?

Zdefiniować możemy plakat jako wyraz artystycznej duszy, gatunek grafiki, która poprzez użytkowanie, spełnia funkcje informujące, reklamujące. Plakatem możemy nazwać jednostronny druk dużego formatu. Co należy zrobić aby plakat przyciągał wzrokiem? Elementów składowych dobrego plakatu jest wiele. Jednakże jego głównym celem jest reklama, przekazywanie wiadomości na wiele tematów. Ważną cechą jest również zmniejszenie ilości szczegółów, plakat musi być skromnie przyozdobiony, aby spełnić swoje główne zadanie. Aby szybko przekazać informację zawartą na plakacie, używany jest tzw. “język haseł”, który składa się jedynie z prostych haseł. W ten sposób każdy przechodzień może w szybki i łatwy sposób zrozumieć cel plakatu. 

Dzięki swoim wizualnym wdziękom, plakaty możemy również spotkać we wnętrzach domostw, są one idealne do uzupełnienia pomieszczeń. Różnorodne motywy, kolory plakatów, które możesz łączyć ze sobą, sprawią że Twój styl wyjdzie na światło dzienne. Istnieje wiele rodzajów plakatów. Kliknij i znajdź odpowiedni plakat dla siebie. Na stronie bimago jesteś w stanie znaleźć plakaty dostosowane do twojej osobowości, np. te z motywami zwierzęcymi czy z różnorodnymi fotografiami.

Rodzaje plakatów

Jesteśmy w stanie rozróżnić multum rodzajów plakatów. Szczegółowa analiza pozwala nam wyróżnić różne faktury, formy, rozmiary czy materiał, na jakim powstaje plakat. Dzięki temu wybór odpowiedniej kompozycji do mieszkania może być jeszcze bardziej dopasowany do naszego stylu. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami w sklepie internetowym i dopasować wzór do wnętrza. 

Plakaty – powstanie

Dawno temu, bowiem już w starożytnym egipcie, mieszkańcy mieli okazję spotkać się z pierwszymi plakatami. Jednakże nie przypominały one tego co jesteśmy my w stanie zobaczyć. Na powstanie pierwszego współczesnego plakatu przypada wiek XVI, gdzie za ojca-wynalazcę możemy obwołać Henriego de Toulouse Lautreca.

Za promotora typografii polskiej, możemy uznać Stanisława Wyspiańskiego. Dążył on, aby sztuka, którą stworzył docierała do jak największej liczby Polaków. Miało być to bezpośrednie. Jak nam wiadomo to właśnie autor Wesela, inspirowany swoimi ilustracjami stworzył jedne z pierwszych plakatów. Bardzo ważnym elementem, jakie miały spełniać plakaty, było to, aby zawierały dobrze znane elementy polskiej kultury – szczególnie te, które nawiązywały do polskiej kultury i społeczeństwa.

Plakat jako skromny podarunek

Co roku są takie dni, gdy musimy obdarować kogoś prezentem. Na święta, urodziny czy nawet bez okazji, pokazujemy wtedy pamięć, uczucia jakimi darzymy drugą osobę. Ale co jej podarować? Co, gdy nie mamy pomysłu na prezent?

Jak wiadomo prezenty nie muszą być nie wiadomo jak drogie, liczy się pamięć. Dobrym pomysłem na podarunek jest zwykły plakat. Dzięki zawartej na nim grafice jesteś w stanie przekazać uczucia, które trudno jest wyrazić słowami. Dla osób lubiących zwierzęta, wybieramy plakaty z motywami fauny; dla ukochanej, proste wzory, ukazujące coś, co lubi druga połówka. A co z fanami motoryzacji? I dla nich coś się znajdzie. Możemy się również spotkać i  z plakatami z motywami motoryzacyjnymi, może one mogą okazać się świetnym prezentem dla fana aut? Aby dowiedzieć się więcej, o plakatach motoryzacyjnych kliknij: https://www.bimago.pl/plakaty/motoryzacyjne/samochody.html. Bycie pasjonatom nie jest trudne, w szczególności gdy chodzi o motoryzację. Jest ona dookoła nas, możemy spotkać ją na każdym kroku. 

Udostępnij

O autorze

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.