Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jakiego używanego pick-upa kupić do kwoty 10 000, 20 000 i do 30 000 złotych?

Poradnik Data publikacji - 23 stycznia 2024 Autor - Redakcja driftblog.pl
Szukamy używanego pick-upa do kwoty 10 000, 20 000 i do 30 000 złotych

Chociaż przemysł motoryzacyjny ma ogromną historię, niektóre rodzaje pojazdów nie są zbyt powszechnie spotykane na polskich drogach. Jednym z nich jest pick-up, który na pierwszy rzut oka może wydawać się pojazdem utylitarnym, jednak z powodzeniem może służyć jako samochód osobowy. Szczególnie, jeżeli zależy nam na praktyczności, wytrzymałości, a przy tym chcemy wyróżniać się na drodze. Jak wybrać najlepszy pick-up w określonym budżecie? O tym więcej w dalszej części artykułu.

Pick-up do 10 000 złotych – skąd najlepiej go kupić?

Jeżeli szukamy pick-upa w cenie do 10 000 złotych, prawdopodobnie patrzymy na starsze modele, które już mają na swoim koncie kilka (lub kilkanaście) lat eksploatacji. Na tę cenę możemy liczyć na używanej strukturze rynku samochodowego, w miejscach takich jak internetowe ogłoszenia, komisy samochodowe czy aukcje. Zasada jest prosta – im więcej miejsca na szukanie auta tym szansa na lepszą ofertę.

Główne miejsca, gdzie można znaleźć pick-upa do 10 000 zł:

  • Portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi
  • Komisy samochodowe
  • Aukcje internetowe
  • Grupy motoryzacyjne na portalach społecznościowych
  • Aukcje powypadkowe

Bez względu na to, skąd kupimy samochód, zawsze warto zlecić jego sprawdzenie profesjonalistom. Dzięki temu mamy pewność, że nie kupujemy „kota w worku”.

Na co zwracać uwagę kupując pick-upa za 20 000 złotych

W przypadku większego budżetu, jakim jest 20 000 zł, wybór na rynku używanym robi się zdecydowanie większy. Jakie więc aspekty powinnyśmy wziąć pod uwagę przy wyborze pick-upa w tej cenie?

Cechy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem:

  1. Historia serwisowa – czy samochód regularnie przechodził przeglądy, kiedy była wymieniana ostatnia część itd.
  2. Stan techniczny – czy nie ma ukrytych usterek, które mogą później generować dodatkowe koszty.
  3. Pochodzenie auta – czy nie jest to np. importowany samochód powypadkowy.
  4. Typ i pojemność silnika – decyduje nie tylko o osiągach, ale i utrzymaniu (koszty części, paliwo).
  5. Opinie o danym modelu i roczniku – czy inne osoby miały problemy po zakupie takiego samochodu.

Jakie modele pick-upów dostępne są za 30 000 złotych

Już za 30 000 złotych możemy znaleźć sporo ciekawych propozycji na rynku pick-upów. W tym budżecie znajdziemy zarówno popularne modele znanych marek jak Toyota Hilux, Nissan Navara czy Mitsubishi L200, ale również mniej popularne, ale równie ciekawe propozycje, jak choćby Great Wall Steed. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań. Poniżej przedstawiam kroki do zaplanowania procesu zakupu samochodu osobowego.

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto dokonać dokładnego przeglądu rynku, skonsultować się z ekspertem czy nawet wynająć profesjonalnego brokera samochodowego. Pamiętaj, że zakup samochodu to nie jest wyścig – naprawdę warto poswiecić na to czas i dokonać przemyślanej decyzji. W przeciwnym razie możemy narażać się na konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych z naprawą czy utrzymaniem samochodu.

„Kupno pick-upa to nie tylko kwestia ceny, ale przede wszystkim specyfiki użytkowania. Zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie zastanów się nad celami, do jakich chcesz wykorzystać auto. To pomoże Ci podjąć optymalną decyzję.”

Redakcja driftblog.pl

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?