driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Poradnik

Jak sprzedawać samochód czyli skuteczne strategie sprzedaży

Jak sprzedawać samochód czyli skuteczne strategie sprzedaży

Zdarza się, że trzeba sprzedać lub kupić samochód. Jak skutecznie sprzedać lub kupić auto, aby nie paść ofiarą oszustwa? Gdzie szukać klienta?

Zachowanie sprzedawcy w salonie samochodowym

Sprzedawca samochodów w salonie powinien być osobą o wysokiej kulturze osobistej. Nie ma mowy o jakimkolwiek niewłaściwym zachowaniu w stosunku do klientów. Pracodawca powinien uświadomić takiego pracownika, że ubiór klienta nie ma nic wspólnego z tym, ile pieniędzy rzeczywiście klient może wydać na samochód w danym salonie. Nie wolno nikogo oceniać po pozorach, ponieważ można bardzo mocno się pomylić. Do każdego należy podchodzić z szacunkiem i cierpliwością. Jeśli pracownik obieca klientowi, że wyśle do niego ofertę, należy zrobić to w umówionym terminie. Inaczej klient z pewnością zrazi się do danego salonu i już tam nie wróci. W pracy sprzedawcy ważna jest pewność siebie i umiejętność mówienia, ale jeszcze ważniejsze jest słuchanie klienta i identyfikacja jego potrzeb. Tylko wtedy sprzedawca może osiągać duże sukcesy sprzedażowe. Czym w ogóle jest sprzedaż? Chodzi tutaj o spełnianie marzeń klienta albo zaspokajanie jego potrzeb. W przypadku samochodu może chodzić o jedno lub o drugie.

Ogłoszenie dotyczące sprzedaży samochodu

Co powinno zawierać ogłoszenie dotyczące sprzedaży samochodu? Zazwyczaj jeśli ogłoszenie takie wystawiane jest na jednym z serwisów internetowych, system domaga się określonych danych. Ogłoszenie nie będzie mogło zostać opublikowane bez podania rocznika samochodu, rodzaju silnika, ceny. W ogłoszeniu zawsze należy pisać prawdę, w przeciwnym razie sprzedawcy grozi odpowiedzialność karna. Dziś Polacy mają świadomość tego, że żyją w państwie prawa. Nie obawiają się oddawać do sądu różnych spraw. W przypadku oszustwa trzeba liczyć się z tym, że sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. To może bardzo źle się skończyć dla nieuczciwego sprzedawcy. Warto więc poznać wszystkie fakty na temat samochodu i uczciwie umieścić je w ogłoszeniu. Kupujący również może zrobić, aby nie paść ofiarą oszustwa. Dobrym sposobem jest sprawdzenie samochodu ze znajomym mechanikiem. Można też dostarczyć auto na stację diagnostyczną i poprosić o raport.

Dopełnienie formalności

Nieznajomość prawa absolutnie nie chroni przed konsekwencjami, zatem po zakupie samochodu trzeba dopełnić wszelkich formalności związanych z jego legalnym użytkowaniem. Należy zarejestrować samochód w odpowiedniej komórce starostwa. Samochód musi posiadać ważny przegląd, aby mogło poruszać się po polskich drogach. Szczegółów każdy kierowca dowie się na stacji diagnostycznej. Absolutnie nie wolno zapomnieć o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej kierowców. Jazda bez ważnego OC jest kara na bardzo wysokim mandatem. Jeśli ktoś spowoduje stłuczkę lub wypadek, zaczynają się jeszcze większe problemy. Dlatego też OC jest absolutnym priorytetem. Nie wolno spóźnić się w opłacie tego ubezpieczenia. Sprzedawcy mają swoje skuteczne strategie, zawsze jednak warto pamiętać o kliencie, jego potrzebach. Zadowolony klient z pewnością poleci usługi sprzedawcy innym osobom. jak sprzedawać samochód? Uczciwie i skutecznie.

Udostępnij

O autorze

Redakcja driftblog.pl to grupa pasjonatów motoryzacji. Swoim doświadczeniem oraz wskazówkami sprawią, że temat motoryzacji stanie się dla ciebie przejrzysty i przyjemny.