driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Samochody

Leasing sposobem na nowe auto do firmy

Leasing sposobem na nowe auto do firmy

Leasing samochodowy to coraz popularniejsza forma finansowania pojazdów wśród firm. Dzięki niemu można nabyć nowe auto bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na początku, co pozwala na swobodniejsze planowanie budżetu i inwestowanie w rozwój firmy. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej temu, czym dokładnie jest leasing samochodowy i jakie korzyści może przynieść dla firmowych potrzeb.

Leasing samochodowy polega na tym, że firma wynajmuje samochód od leasingodawcy na określony czas i za określoną opłatę. W tym czasie samochód pozostaje własnością leasingodawcy, ale firma korzysta z niego jak z własnego pojazdu. Po zakończeniu umowy leasingowej firma może zwrócić samochód, przedłużyć umowę lub wykupić samochód od leasingodawcy.

Korzyści leasingu samochodowego

Jedną z głównych korzyści leasingu samochodowego jest brak konieczności ponoszenia dużych kosztów na początku, co jest szczególnie ważne dla początkujących firm. Wysokość miesięcznych rat leasingowych jest zazwyczaj niższa niż koszt zakupu samochodu za gotówkę lub kredytu, co pozwala na lepsze planowanie budżetu firmy. Ponadto, leasing samochodowy pozwala na regularną wymianę floty pojazdów na nowsze modele, co przekłada się na zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa jazdy.

Leasing samochodowy jest również korzystny pod względem podatkowym. Miesięczne raty leasingowe można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co zmniejsza podatek dochodowy od firmy. Ponadto, firmy korzystające z leasingu samochodowego w VW FS mogę w miesięcznej racie zawrzeć koszty serwisu swoich samochodów jak i ubezpieczenia.

Kolejną korzyścią leasingu samochodowego jest regularna wymiana floty pojazdów na nowsze modele. Samochody, których używa firma, muszą być nie tylko bezpieczne, ale również efektywne. Dzięki leasingowi samochodowemu firma może regularnie wymieniać swoją flotę pojazdów na nowsze modele, które oferują lepszą wydajność i większe bezpieczeństwo jazdy. W ten sposób firma zawsze będzie miała dostęp do nowoczesnej floty pojazdów marki SEAT, co pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy – więcej informacji znajdziesz na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat 

Leasing dla przedsiębiorców

Leasing samochodowy ma również korzyści dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w ramach tzw. działalności nierejestrowanej. W tym przypadku, przedsiębiorca może skorzystać z tzw. leasingu operacyjnego, który nie wymaga rejestrowania pojazdu na firmę. W ten sposób przedsiębiorca może wynająć samochód i zaliczyć go do kosztów uzyskania przychodu, co pozwala na obniżenie podatku dochodowego.

Leasing samochodowy daje również pewną elastyczność w zakresie wyboru samochodu. Firma może wybierać spośród różnych modeli i marek samochodów, w zależności od swoich potrzeb i wymagań. Dla osób ceniących sobie dynamiczną jazdę i mocne silniki polecamy leasing samochodów marki CUPRA. CUPRA to hiszpańska marka oferująca takie modele jak Formentor, Leon, Ateca czy też Born. Ofertę finansowania samochodów CUPRA znajdziesz na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat 

Podsumowując, leasing samochodowy w VW FS to doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują samochodu do prowadzenia swojej działalności. Oferuje on wiele korzyści, takich jak niższe koszty niż zakup samochodu za gotówkę lub kredyt, regularną wymianę floty pojazdów na nowsze modele w finansowaniu JAK ABONAMENT nawet co 2 lata, korzyści podatkowe oraz elastyczność w wyborze samochodu i długości okresu leasingu. 

Udostępnij