driftblog.pl

Blog tematyczny o samochodach, motocyklach i warsztacie.

Samochody

Jak zidentyfikować samochód po numerze rejestracyjnym?

Jak zidentyfikować samochód po numerze rejestracyjnym?

W obecnych czasach bardzo korzystnym rozwiązaniem jest identyfikacja samochodu po numerze rejestracyjnym. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki tego rodzaju działań, a także ich zasadności.

Historia pojazdu

Podczas zakupu samochodu lub motocykla wiele osób zastanawia się, czy dane podawane przez sprzedających są w pełni rzetelne i czy mają one pokrycie w rzeczywistości. Oprócz tego wielu sprzedawców również pragnie zaprezentować potencjalnym kupującym pełną historię posiadanego pojazdu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość sprawdzenia danego samochodu w sieci, a także najważniejszych danych na jego temat. Identyfikacja samochodu po numerze rejestracyjnym możliwa jest dzięki takiemu narzędziu jak Historia Pojazdu. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie darmowych danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, ale także z rejestrów zagranicznych.

Udostępniane informacje

Dzięki skorzystaniu z takiego narzędzia jak Historia Pojazdu możliwe jest uzyskanie dostępu do różnych danych na temat sprawdzanego samochodu. Wśród nich można wskazać przede wszystkim podstawowe informacje, takie jak liczba właścicieli, stan techniczny, a także dotychczas wykonywane przeglądy. Jednak w serwisie można znaleźć także informacje na temat wykonywanych badań technicznych oraz wykupienia obowiązkowego na terenie kraju ubezpieczenia OC. Dzięki Historii Pojazdu można upewnić się, że pojazd nie jest ani wyrejestrowany, ani kradziony. Wykluczone może zostać także ryzyko brania przez pojazd udziału w wypadku lub kolizji.

Niezbędne dane

W celu sprawdzenia danego pojazdu w serwisie Historia Pojazdu niezbędne jest przygotowanie podstawowych informacji na jego temat. Wśród nich można wskazać przede wszystkim numer rejestracyjny lub numer VIN, ale także datę pierwszej rejestracji pojazdu. Dzięki temu będzie się miało pewność, że wyszukane dane dotyczą konkretnego samochodu i nie doszło w tym przypadku do żadnej pomyłki. Niezbędne dane można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym. Natomiast jeśli dopiero planuje się zakup danego samochodu to warto spytać jego aktualnego właściciela o te dane. Jeśli nie będzie miał nic do ukrycia to na pewno umożliwi ich sprawdzenie, ponieważ podanie prawidłowych danych na pewno zwiększy szansę na sprzedaż pojazdu.

Jak sprawdzić dane?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zweryfikować pojazd. Przede wszystkim należy wejść na stronę serwisu Historia Pojazdu, a także wpisać wszystkie niezbędne dane, takie jak numer VIN lub rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji. Następnie należy wcisnąć przycisk „Sprawdź pojazd” oraz zapoznać się z informacjami, które powinny się od razu wyświetlić. Dostępne dane można nawet pobrać oraz wydrukować, dzięki czemu będzie istniała możliwość zapoznania się z nimi także w późniejszym czasie. Wydruk ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest żadnym drukiem urzędowym, który byłby wiążący dla sprzedawcy lub kupca. Pojazd można również sprawdzić w zagranicznych rejestrach, co jest polecane szczególnie jeśli był sprowadzany.

Udostępnij