Elita dritfmasterów zmierzyła się w ubiegły weekend w dwóch ostatnich rundach Drift Masters Grand Prix 2015. Niesamowite widowisko odbyło się na MOTOARENIE TORUŃ, gdzie tor żużlowy na parę dni emocjonujących zawodów, zamienił się w „koloseum” driftu.

DSC_2586

W ostatni weekend na toruńskiej Motoarenie,  po raz ostatni  w tym sezonie, najlepsi drifterzy walczyli o podium. Tym samym zakończono sezon 2015 ligi DMGP. Jak zawsze  były ogromne emocje, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ważyło się do ostatniej chwili.

DSC_2472

Ostatecznie cały sezon wygrał Piotr Więcek z Budmat Auto Drift Team, jego kolega z ekipy Dawid Karkosik zajął 3 miejsce. Drugą lokatę wywalczył Marcin Mospinek z Redux Team.

DSC_4874

Po  raz drugi na toruńskim stadionie żużlowym organizatorzy wylali asfalt,  aby rozegrać 9 i 10 rundę zawodów.  W sobotę podczas 9 rundy, oprócz zawodników Drift Masters, można było zobaczyć także najlepszych z europejskiej ligi „All Stars”.  Irlandczyk  James  Deane, który dał popis wyjątkowo agresywnej jazdy zajął drugie miejsce, po wyjątkowo emocjonującym finale z Jakubem Przygońskim .

DSC_3989

O trzecie miejsce walczył Grzegorz Hypki  (zwycięzca szóstej rundy w Płocku) z Brytyjczykiem Philem Morissonem. Ostatecznie lepszy był Polak i to on stanął na podium.

DSC_4049

W niedziele podczas 10 rundy emocje sięgnęły zenitu. Piotr Więcek, który w sobotę odpadł w TOP 8, nie miał sobie równych. Przejazdy był niezwykle emocjonujące bo żaden z kierowców nie odpuszczał. Wszyscy jeździli niezwykle precyzyjnie, pokazali klasę i szczyty swoich umiejętności. Formą zaskoczył Paweł Borkowski, który wyeliminował m.in Dawida Karkosika i sobotniego zwycięzcę Kubę Przygońskiego.

DSC_3249

Największe emocje towarzyszyły walce, która rozegrała się między Marcinem Mospinkiem a Piotrem Więckiem, bo to oni w klasyfikacji generalnej walczyli o tytuł mistrza.  Mospinek prowadził 12 pkt. co oznaczało, że Więcek  musi pojechać niemalże perfekcyjnie aby zgarnąć tytuł.  Do najlepszej ósemki obaj dostali się bez problemów.  Niestety, auto Marcina Mospinka odmówiło współpracy i „profesor” musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

DSC_5099

Do Top 4 Więcek dostał się po niezwykle emocjonującej walce z Krzysztofem Romanowskim, który po pierwszym przejeździe prowadził. W drugim przejeździe potrącił separator co dało zwycięstwo Więckowi.

DSC_4953

W finale Piotr Więcek pokonał Bartosza Stolarskiego i Pawła Borkowskiego. Tym samym po raz kolejny stanął na podium i jednocześnie wygrał klasyfikację generalną.