DRIFT-OPEN seria driftingowa, która co rusz zaskakuje swoich fanów, a także jedna z najprężniej rozwijajacych się lig driftingowych w Polsce pod względem organizacji, podała właśnie oficjalny terminarz na sezon 2014 co w nim znajdziemy?

1024x576

Kalendarz otwiera, podobnie jak miało to miejsce w tym roku majówka w toruńskim Motoparku, zaplanowana na 3-4 Maja 2014. Runda ta każdego roku przynosi ze sobą masę widowiskowych przejazdów oraz liczne grono kibiców co składa się na niecodzienną atmosferę, która zaspokaja apetyt, wygłodzonych po zimowej przerwie fanów driftingu. Czas zrobić przegląd okresowy swoich grilli, zaopatrzyć się w brykiet i podpałkę oraz rezerwować urlopy w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu!

1024x576

Na drugą rundę organizatorzy nie będą kazali nam długo czekać, bowiem zaplanowano ją już na 24-25 Maja 2014. Miejsce określone mianem „Południe Polski” może sugerować szereg miejsc na których mogłyby zostać rozegrane zawody. Myślę, że możemy uchylić nieco rąbka tajemnicy wszystkim zainteresowanym. Zawody zostaną rozegrane w miejscu, które do tej pory nigdy nie gościło żadnej imprezy driftingowej. Nie będzie to także runda uliczna. Myślę, że to rozwieje wątpliwości wielu z Was liczących, że być może jest to ponownie Wyrazów bądź runda uliczna w Wodzisławiu Śląskim. Więcej informacji na temat tej rundy podamy wkrótce.

1024x576

Runda trzecia, zaplanowana niecały miesiąc po wydarzeniach na „Południu Polski”, zostanie rozegrana na nowoczesnym obiekcie w Jastrzębiu, który testowany był już przez wąskie grono znanych drifterów. Czego możemy spodziewać się po „Autodromie Jastrząb”? na odpowiedź na to pytanie, przyjdzie nam trochę poczekać.

1024x576

Sezon zamknąć ma runda w koszalińskim Motoparku, która zdążyła wpisać się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez DRIFT-OPEN. Termin nie został jeszcze oficjalnie ustalony, jednakże myślimy, że odbędzie się ona na przełomie lipca oraz sierpnia dlatego spodziewajcie się ponownych fal upałów. Sezon rozpoczęty od wspólnego grillowania na Toruńskim Motoparku zakończymy chłodzeniem się w przyniesionych basenach.

Pytanie jakie rodzi się pewnie większości z Was to czy sezon zakończy się na czterech rundach w końcu czasu do oficjalnego zamknięcia sezonu driftingowego 2014 jeszcze zostanie. Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi, jesteśmy jednak pewni, iż organizacja rund w nadchodzącym sezonie będzie stała na jeszcze wyższym poziomie niż miało to miejsce w tym roku. DRIFT-OPEN jako jedyna liga driftingowa w Polsce, kładzie duży nacisk na media obecne na zawodach, tworząc dla nich oddzielny, obszerny regulamin oraz zapewniając im dodatkowe „szkolenia” w postaci briefingu przed każdymi zawodami. Na koniec wspomnijmy o takich kwestiach jak: sztuczne oświetlenie, świetna oprawa audio-wizualna oraz zapewnione after-party to tylko kilka części składowych, które tworzą z tej wciąż niedocenianej przez część fanów driftingu, serii, niepowtarzalny klimat.

Zdjęcia: Maciej Maroszek / DriftBlog.pl / 147studio.eu
Video – Maciek Krawczyk / HollyDrift / DriftBlog.pl /