Tak, dobrze przeczytaliście; pojawił się nowy driftcar w mieście, a nazywa się Volkswagen Passat. Nie tego się spodziewaliście prawda?

Będąc szczerym, my również się tego nie spodziewaliśmy, kto mógłby w ogóle pomyśleć o Passacie w driftingu? Passat z pewnością nie jest autem, które nazwalibyście idealnym autem do jazdy w kontrolowanym poślizgu, tym bardziej, że jak powszechnie wiadomo Passat jest autem FWD, no i w pewnych wariantach AWD.

Sponsor młodego amerykanina – Volkswagen, postanowił zadebiutować jako team fabryczny w tegorocznym sezonie Formula Drift. Passat Tannera będzie legitymował się mocą 900 koni mechanicznych i to na razie jedyna rzecz, o której zostaliśmy poinformowani. Jest co prawda teaser zapowiadający budowę wspomnianego auta, jednak jak sami pewnie widzieliście, nie można z niego wywnioskować nic oprócz tego, że pokazano tam kawałek seryjnego Volkswagena Passata.

tanner-foust-scion-tc-driftTanner Foust jest jedynym drifterem w historii Formula Drift USA, który zdobył tytuł mistrza tej serii dwukrotnie, rok po roku. Ponadto Tanner jest także mistrzem Global Rallycross Championship (2011-2012), wicemistrzem Global Rallycross Championship (2013), zdobywcą złotego medalu w X-Games: Rally Car Racing (2007, 2010), Gymkhana Grid (2013), a także Rallycross (2011,2013) – w ostatnim wypadku był to medal srebrny. Z pokaźnym dorobkiem na koncie Tanner Foust, znany z tego, że był sponsorowany chyba przez wszystkie teamy fabryczne biorące udział w rallycrossie na świecie, trafił do Top Gear USA, gdzie wspólnie z Adamem Ferrara i Rutledgem Wood’em prowadzi wspomniane show.Po kilkuletniej przerwie Tanner powraca i jak sam mówi:

“Moja uwaga koncentruje się na wygraniu mistrzostw Global Rallycross Championship dla Volkswagena w 2015 roku, ale jestem też podekscytowany, możliwością powrotu do driftingu” ~ powiedział Foust . „Fani, tory oraz jazda w Formule Drift są naprawdę czymś wyjątkowym w świecie motorsportu, tęskniłem za byciem jego częścią”

Tanner weźmie udział w zaledwie kilku rundach nadchodzącej serii Formula Drift, będzie to 10-11 kwietnia (Streets of Long Beach), 8-9 maja (Road to the Championship) oraz 9-10 października (Final Fight). Jedna rzecz jest pewna. Nie możemy doczekać się by zobaczyć tego 900-konnego Passata RWD – nawet jeśli brzmi to dziwnie.  

Zdjęcia: superstreetonline.com