Runda 1: „Streets of Long Beach”, która otwiera 14 sezon najbardziej rozpoznawalnej w chwili obecnej serii driftingowej – Formula Drift – już niebawem! Charakterystyczna trasa, będąca jedną z najbardziej widowiskowych rund jazdy w kontrolowanym poślizgu na świecie ponownie przyciągnie za sobą 47 kierowców. Wśród znajdziemy także prawdopodobnie po raz pierwszy w historii Polaka! Piotra Więcka!

Toyota Grand Prix of Long Beach Street Course – bowiem tak brzmi pełna nazwa obiektu na którym zostanie rozegrana pierwsza runda cyklu FormulaD, powstało w roku 1977. Tor został wyróżniony przez Formułę 1, IndyCar, Amerykańską serię Le Mans, liczne wyścigi Toyota Pro/Celebrity, a także Formula Drift.

2017 to 12 rok cyklu Formula Drift na słynnym kursie Street Course. Ten dwudniowy event po raz kolejny odbędzie się zaledwie tydzień przed Toyota Grand Prix of Long Beach.

Ponownie wykorzystano zakręty 9, 10 i 11 tej trasy, które są kwintesencją ulicznych kursów. Szybkie wejście, bardzo małe odstępy między samochodami a ścianami, które nie wybaczają najmniejszych błędów, to tylko niektóre rzeczy czyniące właśnie te rundę jedną z najbardziej widowiskowych rund każdego sezonu driftingowego od lat.

Runda 1: Streets of Long Beach rozpoczyna sezon mistrzostw 2017 z nowymi samochodami, nowymi kierowcami i wszystkimi emocjami, które znamy chociażby z sezonu 2016.

Nie zapomnij o tym ekscytującym wydarzeniu, otwierającym sezon 2017 w USA i kibicuj Piotrkowi Więckowi razem z nami! Już 31 marca – 1 kwietnia! ZAPRASZAMY!

Transmisja LIVE razem z chatem i TeamSpeakiem tylko na http://driftblog.pl/live/